O nas

DrugiePodejscie.pl | Portal dający nadzieję

Kim jesteśmy?

Jesteśmy copywriterami, pisarzami i autorami tekstów.
 
Poznaliśmy się na kursie copywritingu i kreatywnego pisania dla katolików.
 
Zobacz, dlaczego robimy to, co robimy.
 

Co robimy na co dzień?

Piszemy teksty:
 
– na strony internetowe
 
– na blogi firmowe
 
– do mediów społecznościowych (Facebook)
 
– dla sklepów internetowych (opisy produktów, artykuły sponsorowane)
 
– do radia (scenariusze spotów, teksty lektorskie)
 
– do telewizji i na platformy wideo (scenariusze reklam)
 
– na ulotki reklamowe / bannery

 

Oto cała nasza ekipa (w kolejności alfabetycznej):

 

Katarzyna Apostolska, zawodowo urzędnik, co nie przeszkadza jej w chwytaniu za pióro. W końcu Franz Kafka też był urzędnikiem. Z wykształcenia filolog i językoznawca, choć nie tylko. Pisuje wiersze. Nałogowo czyta i podróżuje. Do założenia działalności copywriterskiej zainspirował ją kurs Macieja Wojtasa.
 
https://www.facebook.com/Katarzyna-Apostolska-copywriting
 


 
Paweł Bieńkowski, nauczyciel, przedsiębiorca i copywriter w jednym. Polski rap miał duży wpływ na to, kim jest obecnie. Nie lubi obnoszenia się tytułami. Codziennie walczy z własnym perfekcjonizmem. Co jakiś czas zaczyna od zera.
 
https://porawstawac.pl/
 


 
Monika Buchaniewicz, copywriter, edukatorka domowa i tester oprogramowania komputerowego. Prywatnie żona i mama czterech synów. Nauka nowych rzeczy zawsze przychodziła jej łatwo, więc trudno było jej odnaleźć zawodowe powołanie. Dopiero siódme przebranżowienie przyniosło jej oczekiwane spełnienie.
 
https://mojaedukacjadomowa.pl | https://paniodpisania.pl
 


 
Marta Byrska, copywriter, filolog, WWO. Kiedyś myślała, że sama może ogarnąć wszystko, co zaplanuje. Dzisiaj nadal trochę w to wierzy, ale uczy się odpuszczać.
 
https://martamaria.pl/
 


 
Edyta Cabaj, prywatnie żona i mama trójki łobuzów. Do tego w zaciszu domowym „terapeutka” dzieci z zaburzeniami i to zabiera mi najwięcej czasu i energii życiowej. Zawodowo pielęgniarka, ale do zawodu podchodziłam dwa razy, najpierw studia i pierwsza praca… I tu zawód przestał mi się podobać. Po 5 latach przerwy dałam sobie druga szansę. I tak zauważyłam przemijalność i to jak życie ucieka mi przez palce. Są kryzysy, dlatego zajęłam się pisaniem. Pisaniem na poważnie.
 
https://www.facebook.com/SpektrumAutyzmuStasio
 


 
Dorota Cieślak. Żona i mama trzech córek; farmaceuta i kierownik apteki. Próbowała być florystą, ale jej nie wyszło. Teraz wraca do pisania. Jest redaktorem jednego z portali o lekach dla pacjentów oraz blogerem brawurowo piszącym o historii medycyny i farmacji. Introwertyk do kwadratu: cicha na zewnątrz, ale co się w tej głowie kotłuje…! Miewa specyficzne poczucie humoru i nie waha się go używać.
 
www.historiewpigulce.pl
 


 
Ewa Czech. Mówi do ludzi już od ponad dwudziestu lat: najpierw jako nauczyciel i tłumacz, potem jako mówca i storyteller. Przez kilkanaście lat unikała występów publicznych jak ognia, a kiedy weszła w końcu na scenę w Berlinie, złapała bakcyla public speaking i storytellingu. Wie, jak mówić, żeby słuchali (i kupowali) i jak opowiadać historie, żeby inspirowały (i sprzedawały). Od 2017 r. jest mentorem mówców TEDxWarsawWomen. Jej misją jest mnożyć dobro w świecie.
 


 
Renata Czerwińska – pisanie szło jej jak burza, literami ozdabiała wszystkie przestrzenie, niekoniecznie do tego przeznaczone. Za to drugie, trzecie albo i czwarte podejścia zaliczała m.in. do pływania, jazdy na rowerze i fotografii. Nauki grania na gitarze na razie nie ma gdzie wcisnąć.
 
https://renataczerwinska.pl/
 


 
Izabela Dąbrowska. Mam lekko artystyczną duszę, lecz…do chóru się nie dostałam, teatr zanim zaczął grać już się rozwiązał, florystką byłam przez parę chwil. Nauka angielskiego? Gdy zaczynałam nabierać rozpędu, nagle w dziwnych okolicznościach musiałam zrezygnować. Nie mając pomysłu na siebie, zaczęłam studiować zarządzanie personelem (co przydało mi się w obecnej pracy). Trochę z przypadku postanowiłam zostać copywriterem. Lubię obserwować działanie Boże w świecie i życiu ludzi. Dlatego z niecierpliwością oczekuję, co takiego pokaże mi jeszcze czas.
 
Izanna. Zacznij od Słowa
 


 
Klaudia Derebecka. Kiedyś pisała to, co jej kazali. Dziś pisze to, co chce. Najczęściej o kulturze. Śpiewa w parkach. Robi dżemy.
 
sisandkids.pl
 


 
Klaudia Godlewska. Niegdyś potwornie nieśmiała, lękająca się własnego cienia i zagubiona w świecie niespełnionych snów. Dziś copywriterka i dziennikarka, która nie boi się zadawać pytań. Entuzjastka long life learning. Od zawsze artystyczna dusza, realizuje kolejne marzenia, codziennie tworząc coś nowego – tekst, czapkę robioną na drutach, rysunek lub po prostu dobry obiad.
 
https://www.facebook.com/tekstyzsensem
 


 
Monika Gruszka, filolog, początkujący copywriter. W życiu wiele rzeczy najlepiej wychodziło jej za drugim razem – studia, prawo jazdy, kurs przewodnicki, itd. Kiedyś pochłaniało ją oprowadzanie po Auschwitz i Birkenau, dziś przyswaja sztukę kreatywnego pisania na wzór Macieja Wojtasa.
 


 
Karolina Jurkowska, copywriter. Kiedyś wypychała szufladę tekstami „tylko dla siebie”. Dziś nałogowo pisze je dla innych.
 
https://rozkminytiny.pl/
 


 
Magdalena Krawczyńska, copywriter i filolog. Kiedyś nie wierzyła w to, że słowa coś zmieniają. Teraz chce pomagać ludziom i ich inspirować, używając słów.
 


 
Monika Kruczek – szukam pięknej formy dla dobrych słów. https://www.piekneslowa365.pl/
 


 
Monika Kuźma. Chemik od chwili uzyskania dyplomu. Twórca od chwili narodzin. Po wielu latach pracy w zawodzie dałam sobie drugą szansę. Na nowo staję się twórcą. Odkrywam piękno świata i ludzi i wyrażam je słowami. Pozwól tylko, a pokażę światu Twoje piękno.
 
www.mlk-projekt.eu
 


 
Katarzyna Kuźnik, copywriterka i portugalistka. Po mat.-fizie wpakowała się na studia humanistyczne. Filologię włoską zakończyła dyplomem z filologii portugalskiej. Korporację zamieniła na wolność twórczą i… dobrze jej z tym!
 
https://copykatkaspace.wordpress.com/
 


 
Kasia Leszczyńska – kiedyś uparcie chciała być muzykiem, potem zrozumiała, że może „dawać” ludziom muzykę, organizując koncerty. Odkrywając własne talenty, potrzeby i misję, zapragnęła towarzyszyć w tej drodze innym. Każda osoba jest dla niej unikatowym Cudem, któremu chce pomóc znaleźć to do czego został stworzony.
 


 
Agnieszka Marcinkowska, z zamiłowania – żona jednego męża i mama dziewięciorga dzieci. Z rozsądku – polonistka. Wierzy, że na początku było Słowo.
 


 
Katarzyna Mieczkowska, dziennikarz medyczny, copywriter, zaangażowany miłośnik kawy i dobrego jedzenia.
 


 
Aleksandra Miżejewska. Wysoko wrażliwa introwertyczka, która marzy o tym, by słowem zmieniać świat. Pisanie to jej pasja. Z zawodu trener umiejętności psychospołecznych, trener kreatywności i pedagog.
 
http://www.naszetworczezycie.pl/
 


 
Anna Moskała, copywriter. Tropicielka dobrze dobranych słów i sukienek vintage. Życie codziennie udowadnia jej, że bardzo wiele rzeczy – nawet pozornie nierealnych – można jednak zrobić.
 
www.turkusowybazar.pl
 


 
Joanna Ptasiewicz. Kocha ludzi, relacje w edukacji, książki i drugie podejścia. Uczy się zamieniać marzenia w rzeczywistość. Wierzy, że dobre słowa mogą zmieniać świat.
 
https://www.facebook.com/dobrymislowami/
 


 
Małgorzata Rajchel – prawo jazdy zdane za drugim podejściem; czeka na drugie podejście w temacie kreatywnego pisania. Wierzy, że Bóg ma dla niej najlepszy plan. Ufa, że prawdziwe, życiowe drugie podejście będzie dla niej niespodzianką www.rajchel.net
 


 
Magdalena Szczecina, copywriter, terapeuta. Matura z polskiego oblana, zdana za drugim podejściem. Dziś żyje z pisania, słuchania i mówienia.
 
https://terapiaprzezpisanie.weebly.com/
 


 
Dominika Śliwa, copywriter. Nic jej tak nie wzrusza jak dobre i mądre słowa. Uważa, że pisanie było jej… pisane.
 
https://dominikasliwa.pl/
 


 
Alicja Tchorz, copywriter. Obecnie pracuje nad książką swojego życia. Wierzy, że dobra historia czai się wszędzie. Nawet tuż za rogiem.
 
https://www.linkedin.com/in/alicja-tchorz/

 


 
Romana Tryc, blogerka. Do obecnej wersji siebie idę przez życie pełną piersią. Popełniam błędy, zaliczam upadki. Dziś każdy kryzys uczynię początkiem nowego i lepszego życia. Zapraszam Cię na moją stronę www.romanatryc.pl, gdzie pozytywnie inspiruję dobrymi słowami.
 


 
Agnieszka Wiśniewska – z pozoru potulna jak baranek, w rzeczywistości kobieta z zasadami i dużą wrażliwością. Kiedyś przypadkiem dotknęłam mikroskopu, który przykleił się do mnie na długie lata. Życie zawodowe skoncentrowało się głównie wokół świata mikroorganizmów i ludzkiej fizjologii. Copywriterką zostałam z zamiłowania do słowa. Wiem, że można powiedzieć każdemu wszystko. Kluczem jest WŁAŚCIWY DOBÓR SŁÓW, kilogram empatii i jeden mikrogram odwagi. Uwielbiam wzbudzać słowami emocje, rozbudzać wyobraźnię i dawać impuls do działania, myślenia. Często mówię nie to co wypada, ale to co trzeba powiedzieć pamiętając o drugim człowieku.
 
https://agnusek.blogspot.com/
 


 
Maciej Wojtas, copywriter. Matura z polskiego zdana na trzy. Dziś żyje z pisania i uczy tego innych. Pewnej lipcowej nocy przyszedł mu do głowy pomysł na portal, który właśnie czytasz.
 
https://maciejwojtas.pl
 


 
Małgorzata Zawilska-Rospędek. Zajmuję się ochroną środowiska – od zawsze. Wygrywałam konkursy ekologiczne w gimnazjum, potem skończyłam Politechnikę Warszawską i pracowałam w przemyśle m.in. jako kierownik oczyszczalni ścieków. Na blogu Inżynier w zielonych okularach dzielę się wiedzą, jak w codzienności możemy zadbać o przyrodę i zasoby dla przyszłych pokoleń. W wolnych chwilach organizuję działania Chóru Mam na Bemowie i zachęcam młode mamy z innych miejscowości do wspólnego śpiewania.
 
Inżynier w zielonych okularach
 


 
Iwona Zduniak. Pani od polskiego odradzała jej studia polonistyczne. Z angielskiego miała 2 w szkole średniej, na pierwszych studiach (polonistycznych!) 3. W szkole muzycznej szorowała tyły z kształcenia słuchu i nieumiejętnie grała na organach. Dziś copywriter, nauczyciel polskiego, muzyki i ang. Prywatnie żona i mama 4 synów (chociaż nigdy nie było jej po drodze z facetami i wolała lalki od chodzenia po drzewach). Mistrzyni drugich, trzecich, czwartych i entych podejść.
 
https://www.facebook.com/iwonazduniakcopy/
 


 
Justyna Zerrouk – żona, matka, emigrantka. Kiedyś pilot-przewodnik po Ziemi Świętej. Dziś prowadzi podcast o Izraelu.
 
www.poizraelu.pl